Myśli różne

11 faktów o mnie – 11 facts about me

25 października 2016

whoiam161. Jestem dziewczęca. Myślę, że mocno to czuć na blogu, więc taką oczywistość podaję na początku. Lubię sukienki, komedie romantyczne, kokardy, balerinki. Zachwycam się kwiatami, pięknymi rzeczami i wschodami słońca. Płaczę na filmach i lubię różowy.

1. I am girly. I think you can feel it quite strongly on the blog, so I write this obvious truth at the beginning. I like dresses, romantic comedies, bows, ballet flats. I get amazed with flowers, beautiful things and sunrises. I cry on films and I like pink.

whoiam10

2. Kocham włoskie jedzenie. Uwielbiam pizzę, makarony, owoce morza, mozzarellę z pomidorami i szynkę prosciutto. A do każdego z tych dań wino. Białe lub czerwone, ale najlepiej włoskie, lekkie wino.

2. I love Italian food. I adore pizza, pasta, sea fruit, mozzarella cheese with tomatoes and prosciutto ham. And of course wine with all these meals. White or red, but the best would always be the light Italian one.

whoiam8

3. Robię zdjęcia wszystkiemu. Zawsze lubiłam fotografować. Robiłam zdjęcia swoich wypieków, drzew na spacerze i kwiatom namalowanym przez mróz na szybie zimą. Odkąd prowadzę bloga ta przypadłość tylko się pogłębiła.

3. I take photos of everything. I have always liked to take photos of things. I was taking photos of my baking, of the trees on the walk and the flowers that Mr Frost has created on the window. Since I started my blog this taking photos of everything thing is only bigger.

whoiam14

4. Nieustannie jestem zachwycona światem. Cieszę się drobiazgami. Pięknymi widokami, miłymi gestami innych ludzi i różą otrzymaną bez okazji. Wschody i zachody nigdy się nie nudzą, a najprostsze czynności jak picie kawy czy pieczenie ciastek zawsze jest wyjatkową radością.

4. I am constantly amazed by this world and everything in it. I enjoy small things. Beautiful views, nice gestures of other people and the rose I got without any occasion. Sunrises and sunsets never get boring and the simplest things like drinking coffee or baking biscuits is always a great joy.

whoiam12

5. Uśmiecham się do obcych. Jeżeli tylko sama nie mam dnia, że wolę się jednak opatulić szczelnie szalikiem i udawać, że mnie nie ma to faktycznie uśmiecham się do wszystkich. Do przechodniów na ulicy, pani w sklepie i dzieci w wózkach.

5. I smile at strangers. If it is not the day that I prefer to hide in my scarf and pretend not to be there I actually smile to everybody. To the people that pass me by, lady in the shop and children in the prams.

whoiam13

6. Kocham jesień. Tę słoneczną i radosną i tę deszczową i melancholijną. Kocham za spacery, szaliki i parujące napoje w papierowych kubkach. A także za wyciszenie. Świat staje się trochę spokojniejszy.

6. I love autumn. This sunny and happy side of it and also the rainy and melancholic version. I love it for the walks, steaming hot beverages in paper cups. And for this calm feeling. The world is hushed a little bit.

whoiam2

7. Mogłabym godzinami rozmyślać. Na pewno nie należę do osób, które nudzą się same z sobą. Czasem mam wrażenie, że prowadzę podwójne życie. Bo niejednokrotnie robiąc coś tu i teraz, myślami jestem zupełnie gdzie indziej.

7. I could spend hours just thinking. I am for sure not a person that can get bored while being alone. Sometimes I have the impression I have a double life. It happens very often to me that I am doing something here and now, but my thoughts are far, far away.

whoiam6

8. Czytanie jest moją ucieczką. Od smutków, lęków lub nieogarniętej rzeczywistości. Głównie czytam o miłości, starych czasach lub magiczne historie. Jak czytam to jestem właśnie w tych historiach.

8. Reading is my escape. From my sorrows, fears or unbearable reality. I mostly read about love, old times or magic stories. When I read I am there, not here.

13316994_1190811354286675_597052203444145086_o

9. Uwielbiam mojego brata. Choć teraz dzieli nas kilka kilometrów to dalej potrafi mnie pocieszyć, rozbawić i uspokoić nawet na odległość. Rozumiemy się bez słów i bardzo się kochamy.

9. I adore my brother. Even though there are a few kilometers between us now, he can still cheer me up, make me laugh and calm me down. We understand each other without words and we love each other very much.

large-3

10. Lubię być sama. Wtedy mam czas uporządkować swoje myśli i emocje. Poczuć przestrzeń i sprawdzić czy naprawdę czuję wewnętrzny pokój i czy wszystko czego się podjęłam jest słuszne. A czasem po prostu potrzebuję świętego spokoju, żeby odpocząć.

10. I like being alone. I have the time to settle my thoughts and emotions. To feel the space and check if have my inner peace and if all the things I am doing at the moment are a good choice. And sometimes I just need to be left in peace to get some rest.

whoiam15

11. Nie mogę doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Choć tak naprawdę to nie mogę się doczekać tych przygotowań, wypieków, piosenek, zapachów i kupowania prezentów. A potem siedzenia pod choinką, słuchania kolęd i zajadania pierników. Czyli przede mną jakieś dwa miesiące radości teraz.

11. I can’t wait for Christmas. Maybe I should say I can’t wait for the preparation time for Christmas. All that baking, Christmas songs, smells and buying the presents. And then sitting under the Christmas tree, listening to the carols and crunching the gingerbread biscuits. So two months of happiness are coming.

Podziel się z innymi:
0

You Might Also Like