Myśli różne

Coś dla zmysłów – Październik – Something for the senses – October

1 listopada 2016

Zapach – Smell

british_rose-lookmag_pt0

Chodzi za mną zapach róży. Aktualnie jestem na etapie wąchania wszystkiego różanego. Szukam perfum, kóre będą lekkie, ale jednak będą się utrzymywały. Perfum, które są mieszanką angielskiego ogrodu, pokoiku na poddaszu u babci, w którym zasłonki są w drobne kwiaty, a na drewnianym stoliku leży wykrochmalona, biała serweta i świeżości rosy na łące w chłodny poranek. Linia z Body Shop’u spełnia na pewno jeden warunek w nazwie. Seria British Rose jest świeża, mam wrażenie, że odrobinę zbyt. Bliżej jej do letniej róży niż tej jesiennej. W tym zapachu trochę brakuje mi ciepła, a graficzne rozwiązanie tej serii jest zbyt nowoczesne. Chciałabym, żeby flakon też miał swoją duszę.

Last weeks I am very much into rose fragrance. I smell everything that is rosy. I am looking for perfumes, that will be light, but they will last on me. Perfumes, that are a mixture of English garden with a small grandmother’s room in the attic that has flowery curtains and freshly ironed white traycloth on the wooden bedside cabinet and with the freshness of the cold morning dew. The British Rose line is fresh, but I have a feeling that it is a little bit too much. It is closer to the summer rose than the autumn one. I miss warmth in this fragrance and the design of it is too modern. I would love the bottle to have its soul.

o-26513

Perfumy z serii Roses et Reines z L’Occitane na pewno mają piękny flakon, prosto z toaletki Jane Austen. Mają też ciekawe produkty jak mgiełka do twarzy czy roll on z 10 ml tych perfum. I fantastyczny jak wszystkie inne z tej marki krem do rąk, który naprawdę działa cuda na dłoniach. Ma to swoją cenę jednak.

Rose et Reines perfumes from L’Occitane have a beautiful bottle, straight from the Jane Austen’s dressing table. They also have interesting products from this line like face mist or roll on with 10 ml of these perfumes. And of course like all of them, fantastic hand cream that does miracles to my hands. Although it is a lit bit pricy. 

yr_rosenblueten_unmatin_aujardin

Yves Rocher nad poprzednikami ma tę przewagę, że dokładnie te perfumy już miałam i byłam zadowolna z zapachu, ale nie trwałości. Minimalistyczny projekt butelek też wygrywa tym, że nie jest zbyt nowoczesny. Zapach róży skradł moje serce po raz kolejny, jednak nie podjęłam jeszcze decyzji. Może Wy macie jakieś ulubione różane perfumy?

I used to have the rose perfumes from Yves Rocher. I liked the smell, but they didn’t last really long. Minimalistic design is pretty and not too modern. The smell of the rose has won my heart this month, but I couldn’t make my decision. Maybe you have your favourite rose fragrance?

Wzrok – Sight

Jeśli mam do polecenia aż trzy filmy, a nie są to wszystkie, które widziałam, to może oznaczać tylko jedno. Jesień jest już w pełni i nadrabianie zaległości filmowych można było rozpocząć z czystym sumieniem. Zaczęliśmy miesiąc od Woody’ego Allen’a, który przeniósł nas trochę w czasie, wzbudził niejeden uśmiech i zaznaczył się mocno romantyczną nutą. Potem wybraliśmy się do kina na najnowszy film Tim’a Burton’a, który mnie nie zawiódł. Świat prawdziwy przenikał się z magicznym, w taki sposób, że można prawie uwierzyć w jego istnienie. Były piękne obrazy, trochę śmiechu i zgniatania dłoni J. ze strachu. Bardzo mi się podobało. A ostatni film, który polecam to film, który musiał się sporo naczekać, żebym go w końcu obejrzała. Film Ratując Pana Banksa dostałam od rodziców na święta Bożego Narodzenia w zeszłym roku. I jakoś nie było właściwego momentu wcześniej. A przecież czyż Tom Hanks jako pan Disney, który pragnie sfilmować opowieść o Mary Poppins to nie jest idealny przepis na dobry film. Jest. Potwierdzam. I polecam. Nie tylko fanom niani z parasolką o papuziej główce, ale wszystkim tym, którzy po prostu lubią pięknie opowiedziane dobre historie.

If I have three films to recommend this time and these are not all the films I have seen this month it can only mean one thing. Autumn is here and I could catch up on all of them. We started with Woody Allen, who took us into different time, brought few smiles on our faces and gave us a very romantic feeling. Then we went to see the newest Tim Burton production that has finally arrived in Swiss cinemas. It didn’t disappoint me. The magical life was connected with real life in a way that makes you believe in this story. There were beautiful pictures, some laughter and a lot of squeezing J’s hand. I really liked it. The last film, that really had to wait a long time to be watched by me was Saving Mr. Banks, that I got from my parents last Christmas. I don’t know why there hasn’t been a good moment before. But the story where Tom Hanks plays Mr. Disney who wants to make a film from Mary Poppins story must be a good story. And it is. I recommend it not only to the fans of a nanny with a parrot head umbrella, but to all of you, who like well told stories. 

Dotyk – Touch

4373749401_2_1_1

Ten szal sprawia, że gdy wychodzę rano o szóstej jest mi raźniej. Z tym szalem jesienna kawa smakuje lepiej. Opatulam się nim nieustannie, a że jest krótki, nie plącze się za bardzo. Jest go dokładnie tyle ile go potrzeba. Jest miękki w dotyku i sprawia, że mroźne poranki są piękne, a ja nie marznę.

This scarf makes me feel better when I have to leave the house at six o’clock in the morning. With this scarf autumn coffee tastes better. I snuggle in it all the time and the fact that it is not too long makes it perfect for me. It is soft and makes the frosty mornings beautiful and I am not freezing. 

Smak – Taste

Wraz ze spadkiem temperatur znacznie chętniej sięgam po czerwone wino. Jesienią i zimą smakuje idealnie. Już wkrótce będzie stanowiło idealne połączenie z piernikami. A póki co zagryzam do niego mocno kakaowe domowej roboty ciasteczka. I poszukuję kolejnych filmów, by stworzyć wieczór idealny.

With the first cold days I choose red wine more often. In autumn and winter it tastes better. Soon it will make a perfect combination with the gingerbread biscuits. But for now homemade strongly chocolate biscuits are great too. And I am looking for more good films to create perfect autumn evenings. 

Słuch – Hearing

W październiku odkryłam dwa rewelacyjne damskie głosy. Florrie jest rockową odsłoną dziewczęcego popu. Swoją muzyczną przygodę zaczęła jako sześciolatka z perkusją. Póżniej występowała wieczorami, a w ciągu dnia pracowała jako niania. Więc może jeszcze wszystko przede mną. Słucha się jej świetnie w podróży, a do mnie trafiają także jej teledyski. Przyjemnie nie tylko jej posłuchać, ale także na nią popatrzeć.

In October I have discovered two amazing woman’s vocals. Florrie is a rock version of girly pop. She started her adventure with music playing drums when she was six. Later she was performing in the evenings and during the day she worked as a nanny. So maybe there is still a chance for me. I like to listen to her when I travel, but I also like to watch her videos. It’s a pleasure not only to listen to her but also to look at her. 

Aurora to z kolei muzyczny elf, którego nie do końca wiadomo czy się bać czy się nim zachwycać. Mnie urzekł jej głos. Jest bardzo czysty i pewny, a piosenki mają muzyczną głębię. Są jak obrazy malowane dźwiękiem. Aurory dobrze jest posłuchać kiedy za oknem deszcz leje się strugami, a nas naszło na rozkminianie życia. Może coś z nią rozkminicie. Ja lubię czasem z nią iść na spacer.

Aurora is a musical puck, that you can’t really decide if you should be afraid of it or amazed. I am definitely amazed with her voice. It is super clear and strong, and her songs have the musical depth. They are like paintings created with sounds. She is perfect for dark, rainy days when we want to think about life. I sometimes like to take her for a walk with me. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Links to the photos:
http://lookmag.pt/wp-content/uploads/2016/03/British_Rose-LookMag_pt0.jpghttps://fimgs.net/images/secundar/o.26513.jpghttp://4.bp.blogspot.com/-CpzN1UFNXno/Va83LRUB9tI/AAAAAAAAGiI/IXJvaRPjPe8/s1600/YR_Rosenblueten_UnMatin_auJardin.jpg
http://fr.web.img6.acsta.net/pictures/14/09/04/09/55/595346.jpghttp://cdn3-www.comingsoon.net/assets/uploads/gallery/miss-peregrines-home-for-peculiar-children/missperegrinesmall.jpghttp://enterstagewrite.com/wp-content/uploads/2013/07/Saving-Mr.-Banks-Reject-Poster.jpg
http://www.zara.com/ch/en/kids/girl-%7C-4-14-years/accessories/hats–scarves-and-gloves/checked-scarf-with-fringing-c489007p3822034.html
http://weheartit.com/entry/261586048/search?context_type=search&context_user=agapi_apost&query=red+wine+glasshttp://bakingamoment.com/wp-content/uploads/2013/12/IMG_8000feat.jpg
http://www.icopop.net/wp-content/uploads/2014/09/10498235_10154298500130551_4274872638581972448_o.jpghttps://66.media.tumblr.com/7452f84d70be25fba73ab4b9299d483c/tumblr_ntk0dlxX961rrczgxo1_500.jpg
http://www.zara.com/ch/en/kids/girl-%7C-4-14-years/accessories/hats–scarves-and-gloves/checked-scarf-with-fringing-c489007p3822034.html

 

Podziel się z innymi:
0

You Might Also Like

  • Marta

    Kilka miesiecy temu, jak robilam zakupy w Body shopie, dostalam gratis rozany zel pod prysznic i zakochalam sie w tym zapachu, ktory czuc bylo jeszcze dlugo po kapieli! Bylam tak zaskoczona, ze rozany zapach az tak przypadl mi do gustu, ze rowniez postanowilam znalezc rozane perfumy. Zdecydowalam sie na Roses de Chloe – na poczatku bylam oczarowana, ale trwalosc wedlug mnie pozostawia wiele do zyczenia, takze kiedy kilka dni temu je skonczylam, postanowilam wrocic do Euphorii Calvina Kleina, ktore sprawil mi maz z okazji pol roku po slubie. 🙂 To chyba najbardziej trwale perfumy, jakie mialam. Tak czy inaczej, jesli bedziesz miala okazje, to sproboj Roses de Chloe, zapach jest naprawde bardzo ladny i lekki, tylko trwalosc niestety niespecjalna.

    • Mademoiselle Polonaise

      O! Dzięki wielki 🙂 jutro sobie zajrzę do jakiejś drogerii i będę wąchać 🙂 Miłego dnia!