Miejsca

Flumserberg

18 czerwca 2016

Żyjemy w pięknym świecie, który pełen jest piękna, uroku i przygód. Przygody, które możemy przeżyć się nie kończą jeśli tylko szukamy ich z otwartymi oczami.

Jawaharlal Nehru

Fantastycznie jest mieć to uczucie, że to w naszych rękach spoczywa wybór czy będziemy mieć piękne i pełne radości życie, czy tak naprawdę je przegapimy. Przytrafia nam się w życiu wiele rzeczy. Czasami są one dalekie od pozytywnych doświadczeń. Ale to nasze reakcje na te wydarzenia i decyzje jakie podejmujemy są tym co naprawdę się liczy. To my decydujemy czy chcemy być szczęśliwi. Jest to jednak niemałe wyzwanie, żeby każdego dnia, bez względu na okoliczności szukać we wszystkim pozytywnych stron. Ale warto.

Wycieczka na górę Flumserberg nie miała na celu zdobywania szczytów, ale po prostu chcieliśmy nacieszyć się pięknem przyrody. Należę do tych osób, które w mgnieniu oka uspokajają się w otoczeniu natury lub kiedy pada. Tego dnia w ogóle nie padało. Mieliśmy przepiękną pogodę z niebieskim niebem i idealną widocznością. Doświadczanie tej ciszy, gór i nieba było wszystkim czego potrzebowaliśmy. Czasami to jest wszystko czego potrzebujemy. Stanąć w ciszy. Usłyszeć własne myśli  i wziąć głęboki oddech. A potem iść naprzód.

We live in a wonderful world that is full of beauty, charm and adventure. There is no end to the adventures we can have if only we seek them with our eyes open.

Jawaharlal Nehru

It is a great feeling to know that it is in our hands if you we are going to have a great life, full of happiness and joy or we are going to actually miss the life. Many different things happen to us. Sometimes they are not positive at all. But our reactions and decisions are the thing that matters the most. We decide if we want to be happy. Although it is amazingly difficult challenge to look for the best in our lives no matter what the circumstances are. But it is worth it.

The trip to Flumserberg was all about enjoying the beauty of nature. I am a person that immediately calms down while surrounded with nature and when it rains. It wasn’t raining at all. The weather was absolutely beautiful. The sky was blue and we were able to see the mountains. We also felt a little bit like being the only people in these mountains. Experiencing the silence and admiring the nature was all we needed. Sometimes it is all that we need. To stand in silence. To hear our own thoughts and to take a deep breath. And then we go on.

You Might Also Like