Moda

Kosmetycznie z Mediolanu – Cosmetics from Milan

3 kwietnia 2016

Z Mediolanu oprócz zdjęć przywiozłam też kilka kosmetycznych pamiątek. Jest kilka produktów do makijażu, ale także pojawią się dwie małe torebki. Jedna na na make-up, a druga na przechowywanie biżuterii. Takie pamiątki łączą w sobie dwie dobre cechy – są przyjemne i praktyczne.

O marce KIKO nie słyszałam wcześniej. Z tego co sprawdziłam, produkty tej marki można kupić w Polsce przez Internet, ale w sklepach stacjonarnych nie wpadniecie na nią. Kosmetyki mają niedrogie, dobrej jakości i w świetnych pudełkach. Róż pochodzi z limitowanej edycji i jest w odcieniu 01 creative peach. Z racji tego, że naturalnie jestem dość mocno rumiana róże wybieram bardzo delikatne, tak żeby policzkom nadać tylko delikatnego blasku. Tutaj mam też do wyboru dwa odcienie. Można je mieszać lub używać pojedynczo. Efekt pozostaje bardzo naturalny i nie wyglądam jak pomalowana lalka.

___

Beside the photos I have also brought some cosmetic souvenirs from Milan. I got some make-up products, but also two small bags. One is for make-up stuff, the other one is for keeping the jewellery. These kind of souvenirs are the best. They combine two good qualities – they are pleasing and practical.

I haven’t heard about KIKO brand before. I have checked and you can buy their products in Poland through the Internet, but you won’t hit on it at a popular chemist’s. The blush is from a limited edition and it is in shade 01 creative peach. I am naturally sanguine, so I choose blushes very carefully and only in very pale shades. Just to give my cheeks a little bit of brightness. Here I can choose between two shades or mix them together. The final effect is very natural and it doesn’t make me look like a painted doll.

Puder zamknięty w opakowaniu, w które ze spokojem mógłby być zapakowany produkt luksusowy z wyższej półki i za znacznie większe pieniądze. Lusterka w pudrach bardzo doceniam, zawsze to jedna rzecz mniej do noszenia w kosmetyczce. a do tego zamyka się na magnes, więc mamy większą szansę, że sam się z siebie nie otworzy. A poza tym matuje i jest lekki. Idealny do wykończenia makijażu. Tym razem również w odcieniu 01.

___

This powder is in a such great box, that it could be a really luxurious product for much more money. I appreciate the mirrors in powders because this is always one thing less to carry in your make-up bag. It also has a magnetic closure, so we can hope it won’t open so easily. Beside all of this it gives you a matt finishing and is very light. This time also in shade 01.

Produkt od którego zaczęły się moje zakupy w tym sklepie. Powoli kończyła mi się maskara do brwi, która od pewnego czasu jest podstawą mojego makijażu, zaraz po podkładzie. Ta ma sztywną szczoteczkę idealną do wyczesania brwi, lekką konsystencję i intensywny kolor. Spokojnie można pominąć cień w podkreślaniu brwi, bo ta maskara optycznie je również zagęści. I podoba mi się to, że brwi pozostają ułożone, ale nie sklejone. Do moich ciemnych wzięłam kolor 05.

___

My shopping in KIKO started from this product. Slowly my brow mascara was finishing and for some time it is one of my basics in make-up, right after the foundation. This one has a hard brush, perfect to brush your brows, light texture and intensive colour. You can easily skip the brow shadow in highlighting your brows, because this mascara will optically thicken them. I like that it keeps them in a shape but they are not sticky. I use the colour 05.

Rozświetlacza nie używam na co dzień. Przydaje mi się jak wiem, że ktoś mi będzie robił zdjęcia lub na wyjścia. Ten jak większość tego typu produktów jest w pisaku z pędzelkiem. Kryje, ale nie wysusza skóry pod oczami. Podobnie jak puder ma eleganckie opakowanie, więc niewątpliwie będzie ozdobą mojej kosmetyczki.

___

I don’t use the concealer in my everyday make-up. It is useful when I know there will be photos taken or when I go out. This one like most of them is in a pen with a brush. Covers and lightens up the skin under eyes, but it doesn’t dry it. Like the powder it has a really nice elegant package, so for sure it will look great in my make-up bag.

Urban Decay to co prawda marka nie z Mediolanu, a z Kalifornii. Chodziłam wokół ich palety do makijażu nude już pewien czas. Naked2 według mnie ma znacznie ciekawsze zestawienie kolorów od swojej poprzedniej wersji i wiem, że korzystać będę ze wszystkich. Usprawiedliwiłam jej zakup małymi wakacjami i zaszalałam. Sama jestem ciekawa jak będzie z wydajnością tych cieni, bo pojemniczki są dość małe. Także zobaczymy.

Urban Decay is not a brand from Milan, but from California. I wanted to buy it for some time, because a good nude palette is something very useful. Naked2 palette has much more interesting colours than its previous version and I know I will use them all. I kind of used my holidays as an excuse for buying not the cheapest palette of them all. I am quite curious how long will these shadows last, because they are rather small. We will see.

Wraz z nowymi kosmetykami do makijażu weszłam w posiadanie również nowej kosmetyczki na nie. Ma lusterko i w środku woreczek do ściągnięcia dwiema tasiemkami. Firma Carpisa tak jak KIKO pochodzi z Włoch. Ma duży wybór toreb, walizek i portfeli. Mnie się spodobała ta kosmetyczka i coś, o czym nie wiedziałam, że jest mi niezbędne dopóki tego nie zobaczyłam. Podróżny pojemnik na biżuterię z rulonem na pierścionki i paskiem z dziurkami na kolczyki przyda mi się niesamowicie. Dużo podróżuję i te biedne kolczyki latają między mnóstwem innych rzeczy w kosmetyczce. Teraz mają swoje miejsce. Jakby te paski na kolczyki były tam dwa to już w ogóle byłoby super. Ale i tak świetny pomysł.

___

Now I also have a new make-up bag for my travelling make-up stuff. It has a mirror and a cute pouch with ribbons. Carpisa brand like KIKO is an Italian one. They have a wide range of bags, suitcases and wallets. I really liked this make-up bag and also something I haven’t known I need until I saw it. It is a travelling bag for jewellery with a stripe for rings and other one with small holes for earrings. It is so useful! I travel a lot and my poor earrings were just bumping in my make-up bag. Not anymore. I could use even two stripes for the earrings. But anyway it is a great idea.

 

 

 

You Might Also Like