Myśli różne

Moje ulubione rzeczy – My favourites things

8 czerwca 2016

W Dźwiękach Muzyki jest taka piosenka My Favourites ThingsJulie Andrews śpiewa o ulubionych rzeczach, większych i mniejszych, które poprawiają humor, rozwiewają czarne myśli i przywracają radość. Niewiele trzeba, żeby się uśmiechnąć. A Ty kiedy się uśmiechasz?

In Sounds of Music there is My Favourites Things song. Julie Andrews sings about the favourite things, smaller and bigger ones, that help our bad thoughts go away and bring the happiness back. You don’t need much to smile. And you? What do you need to smile?

Sukienki

Sukienki są dziewczęce, szczególnie te dopasowane u góry i rozkloszowane na dole. Kiedy potrzebuję, żeby humor poprawił mi się automatycznie lub najzwyczajniej w świecie mam dzień, w którym muszę czuć się maksymalnie pewnie, ubieram sukienkę. Najczęściej białą lub granatową. A na totalny zastrzyk radości różową. Zdjęcia poniżej to trzy moje ulubione, które bardzo skrupulatnie sprawdzam każdego dnia na szwajcarskim Zalando czy już są przecenione.

Dresses

Dresses are very girly. Especially these which have fitting top and flared bottom. When I need my mood to get better immediately or I have a day when I really need to feel super confident I wear a dress. Usually white or navy blue one. When I need a mood boost I choose a pink dress. These ones below are the dresses I check every day on the Swiss Zalando. I hope to buy them on sales. 

Gorący prysznic

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają długi relaks w wannie i na tych, którzy wolą prysznic. Uwielbiam prysznic. Potrafi spłukać smutki, zmęczenie, stresy i lęki. Ciepła woda cieknąca od głowy aż po stopy przywraca właściwe funkcjonowanie mojemu ciału. A z kąpielami zawsze miałam problem. Po pierwsze robię się nerwowa jak mam tylko tak leżeć w tej wodzie. Po drugie, nie wiem czemu, ale zawsze po kilku minutach leżenia w kąpieli dostaję czkawki. Zdradzę Wam, że to żaden relaks tak sobie czkać w tej wodzie. Więc prysznic definitywnie wygrywa.

Hot shower

There are people who love to have a long relaxing bath and there are people who prefer the shower. I love to shower. It can wash away all my sorrows, tiredness, stress and fears. Warm water going down from my head to my feet makes my body work properly again. I always have had a problem with baths. First of all lying in this water and doing nothing makes me feel nervous. And second thing is that, I have no idea why, but after few minutes in the bath I always have a hiccup. And I can tell you, there is no pleasure in hiccupping in the water. So the showers wins for me. 

d46270899c1408f21efbb9cbca17c2e0

Owoce

Są słodkie i zdrowe. Do tego pięknie wyglądają i smakują latem. Truskawki, czereśnie, maliny… Sezon czerwonych owoców uważam za otwarty.

Fruits

They are sweet and healthy. They look beautifully and you can taste the summer while eating them. Strawberries, cherries, raspberries. The red fruit season is definitely on.

miska-czeresni

Czekoladowe mleko

Jeszcze jakiś czas temu było to najtłustsze mleko krowie z działu chłodniczego i możliwie najsłodsze kakao z półki. Teraz już na mleku ryżowym i z Ovomaltine, które nieco odchudzone a wzbogacone o witaminy i minerały zaczęło mi naprawdę smakować. Podobno wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Z dzieciństwa zostało przyzwyczajenie poprawiania sobie humoru kakałkiem, a ostatnio przyzwyczaiłam się do zdrowszej wersji tego kakałka.

Chocolate milk

Not so long ago it was the fattest milk from the fridge section and possibly the sweetest chocolate powder from the shelf. Now with the rice milk and Ovomaltine, slightly less sugared and with added vitamins and minerals started really to taste well for me. They say everything is a matter of the habit. From the childhood remained the habit of making myself happier with chocolate milk and for last few months I got used to its healthier version.

Chocolate-Milk-Post-Workout

Bajki Disney’a

Disney łączy piękne historie z poczuciem humoru, dodaje do tego piosenki, które potem śpiewają pokolenia. Mimo rozwoju techniki i wszelkich multimedialnych narzędzi potrafi stworzyć grafikę, która jest nowoczesna, ale nie pozbawiona magii. Uwielbiam te starsze bajki, które oglądała jeszcze moja mama, kiedy jako mała dziewczynka mieszkała w Anglii jak i najnowsze produkcje. Te animowane i te fabularne. Wszystkie. Zawsze.

Disney’s Films

Disney combines beautiful stories with a great sense of humor, it adds the songs, that are sung by the generations. Despite the technology development and all the multimedia tools it can still create the graphic, which is of course modern but remains magical. I love the old films, which even my mum watched when she was living in England as a small girl and the newest productions as well. Animated and regular ones. All of them. Always. 

hyhyki

Deszczowe dni

Podobno na miłośnika deszczowych dni jest nawet nazwa pluviophile. To taka osoba, która w deszczowy dzień czuje się szczęśliwa i wypełnia ją wewnętrzny pokój. I ja właśnie taka jestem. Lubię jak pada, jak jest chłodno, kiedy powietrze jest rześkie i jest jeszcze więcej tlenu w tlenie. I to nie tylko lubię takie dni, kiedy na zewnątrz pada, a ja sobie siedzę w ciepłym domu i czytam książkę. Spacer w deszczu to jest to! Poza tym wiecie, co mówią. Nie ma niewłaściwej pogody. Są tylko niewłaściwe ubrania.

Rainy days

There is a word for rain lovers. They are called pluviophiles. They are people who feel happy and peaceful while it is raining. I am this kind of person. I like when it rains, when it is cold, when the air is fresh and there is even more oxygen to breath. And I like these kind of days not only when I am inside in a warm room with a good book. A walk in the rain. This is it! And you know what they say. There is no bad weather. There are only bad clothes.

tumblr_nf7yda01w51tpbohjo1_500

Przytulanie

Jak Ci źle przytul się. Przytul Mamę, Tatę, przyjaciółkę, dziecko koleżanki albo jak w moim przypadku, dziecko w pracy. Przytulanie działa cuda. Poniższy cytat mówi, że przytulanie to dobre lekarstwo. Można dzięki niemu przekazać siłę i podnieść na duchu drugą osobę. Potrzebujemy cztery przytulenia dziennie żeby przetrwać, osiem, żeby utrzymać się w dobrym stanie i dwanaście, żeby się rozwijać. Naukowcy mówią, że przytulanie jest tak naprawdę formą komunikacji, ponieważ możesz dzięki niemu wyrazić to na co nie potrafisz znaleźć słów. A najprzyjemniejszym aspektem przytulania jest fakt, że zazwyczaj nie da się kogoś przytulić samemu nie będąc przytulonym.

-,hugs,words-ef26044c8714ddecde25430bf79c8705_h

Spacery

O zbawiennym działaniu natury na nasz mózg pisać nie trzeba. To wie każdy. Ja od siebie mogę dodać, że chyba każdy problem da się wychodzić. Albo znajdziesz rozwiązanie albo zaśniesz ze zmęczenia i obudzisz się już ciut szczęśliwszy.

Walks

How good walks are for our brains I don’t need to tell you. This is something that everybody knows. I can just add that I guess there is no problem that you couldn’t walk it out. You can find the solution or you will peacefully fall asleep and you will wake up already a little bit happier.

photo-1421790500381-fc9b5996f343

Serduszkowanie ładnych obrazków

Moją ulubioną stroną i zarazem aplikacją na telefon jest We Heart It. Zbieram tam wszystkie obrazki, które mnie inspirują, wyrażają moje marzenia i po prostu są ładne. A patrzenie na ładne rzeczy poprawia humor i pozwala też pomyśleć, co można by zrobić, żeby mieć takie ładne wnętrze, zjeść coś dobrego albo jak się lepiej poczuć. I przemawia do mnie to różowe serduszko. Jest urocze.

Hearting beautiful pictures

My favourite website and  an app for my mobile is We Heart It. I collect there all the pictures, that inspire me, show my dreams and are just pretty. And looking at pretty things always make my mood better and also helps to get inspired how to have a nice interior, eat something delicious or what to do to feel better. And the pink heart is very convincing for me. It is adorable.

wawa

weheartit

Pieczenie

Czasem z cukrem, czasem bez. Jedno jednak pozostaje niezmienne. Pieczenie jest dla mnie taką domową magią. Składniki dostaniesz w każdym sklepie, ale to co wyczarujesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Mieszanie składników, dbanie o ładną formę i na koniec zapach, który wypełnia cały dom to kwintesencja szczęścia. Jest coś jeszcze. Jak pieczesz to dzielisz się z innymi. Im również poprawia się humor. I w ten sposób wszyscy są szczęśliwi.

Baking

Sometimes with the sugar, sometimes without it. One thing stays the same. Baking will always be for me a kind of domestic magic. All the ingredients you can get in every shop, but what you will hex out of them depends only on you. Mixing the ingredients, making it look beautiful and in the end the smell in the whole house. It is pure happiness. And there is something more. If you bake, you share with others and that makes them happy too.

1417821297654536

Świeże kwiaty

Zapach wiosny i natury w domu. Tego nie trzeba reklamować. Moje ulubione będą zawsze bladoróżowe lub białe. Róże, tulipany, piwonie. Kto się nie uśmiechnie na widok takich kwiatów?

Fresh flowers

The smell of spring and nature at home. You don’t have to advertise this. My favourite will always be the pale pink and white ones. Roses, tulips, peonies. Who won’t smile to these flowers?

large (2)

Podróże pociągiem

Podróże, nawet te krótkie pomagają oderwać się od rzeczywistości. To może być nawet wycieczka do miasta obok. Może być na drugi koniec kraju. Ale pociąg i zmieniające się obrazy za oknem. Miasta, wsie, pola, łąki na pewno pomagają nabrać właściwego dystansu.

Train tavels

Travelling even on short distance can help to relax. It can be just a short trip to the city nearby. It can be a city on the other end of the country. But the train and the changing pictures outside the window. Cities, countryside, fields, meadows… They help to find the right perspective on life.

large (3)

 

 

 

You Might Also Like