Moda

Urodzinowe łupy – Birthday haul

6 marca 2016

Urodziny to świetna wymówka wszelkich zakupów. Z tej okazji postanowiłam uzupełnić w szafie zasoby tak zwanych basic’ów. Niezastąpionym ich źródłem jest dla mnie nieustająco dział L.O.G.G. w H&M. Lubię ten dział za kilka rzeczy:

 • z doświadczenia wiem, że produkty L.O.G.G. są trwalsze, lepszej jakości oraz lepiej leżą niż pozostałe linie w H&M
 • produkty z metką H&M CONSCIOUS charakteryzuje produkcja uwzględniająca nie tylko dobro klimatu, ale przede wszystkim zasady etyczne, a także filozofię recyclingu
 • fasony, wzory i kolory wpisują się w styl sportowej elegancji i klimatem bardzo zbliżone są do stylu marki TOMMY HILFIGER.

A szafę uzupełniłam o idealnie leżące jeansy, bawełniane granatowe spodnie, granatową koszulkę z długim rękawem oraz białą bluzkę w granatowe paski z metalowym akcentem w postaci zamków po bokach. Granatowe spodnie i biała bluzka w paski zbudują marynarski styl, który od wielu lat pozostaje modny wiosną i latem.

___

Birthday is always a good excuse for some shopping. I used it and bought few of the basics that were missing in my wardrobe. When I need them I always go to L.O.G.G. section in H&M. There are a few reasons why I like this line the most:

 • I have experienced that these clothes last longer, are better quality and look better on you than the clothes from other sections in H&M
 • what is characteristic for products with H&M CONSCIOUS label is that they were made according to these commitments:
  • Be ethical
  • Be climate smart
  • Reduce, reuse, recycle
  • Use natural resources responsibly
 • The styles, patterns and colours used in L.O.G.G. line are what we call sporty elegance and for me they look very similar to TOMMY HILFIGER clothes which I like a lot

And for myself I bought perfectly fitting jeans,cotton navy blue trousers, a navy blue long-sleeved shirt and a white shirt with navy blue stripes with a nice metal accent – silver zips on the sides. The navy blue trousers and white shirt will make a perfect sailor style, which is very popular every spring and summer.

Rzuciłam cukier to gdzieś tę słodycz muszę nadrobić. Peeling do ciała o zapachu wanilii i płyn pod prysznic o zapachu malin z firmy TREACLE MOON idealnie się nadają. A już w ogóle urzekają mnie nazwy tych produktów. Ten waniliowy moment i malinowy pocałunek podbiły moje serce.

___

I quitted eating sugar, so I have to make my life sweeter in some other way. A body scrub that smells like vanilla and a shower gel which smells like raspberries from TREACLE MOON  are a perfect way to do it. And what makes me love these products even more are the names of them. That vanilla moment and the raspberry kiss stole my heart.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chodziłam wokół papierowych vintage słomek od dawna. Zawsze mi się wydawało, że cena do ilości tych słomek jest nieproporcjonalna. Ale urodziny załatwiły sprawę. Dostałam je w prezencie!

___

I have always wanted to buy these vintage straws. But then I ended thinking that well… for this amount of straws price is a little bit to high. But my birthday solved this problem, because I got them as a present!

Jest jeszcze jedna rzecz wokół której chodziłam od dłuższego czasu, ale jakoś ciągle rezygnowałam. W końcu kupiłam porządny zestaw pędzli do makijażu. Zdecydowałam się na niemiecką markę BARBARA HOFMANN. Głównie ze względu na linię pędzli redwood, które mają drewniane rączki. Nie przepadam za metalowymi, a tym bardziej za plastikiem. Te pędzle nie tylko przyjemnie się trzyma, ale także mają bardzo delikatne włosie. Od góry znajduje się pędzel do pudru, podkładu, różu, szczoteczka do brwi, pędzel do cieni, blendowania i szminek.

___

There is one more thing I have always wanted to buy, but in the end I haven’t. Finally I bought my proper set of make-up brushes. I decided to buy them from German brand Barbara Hofmann. Mostly because of the redwood line, which has wooden holders. I don’t really like the metal and plastic ones. These brushes are not only a pleasure to hold, but also they have very soft hair.  From the top you can see a powder, foundation, blusher, brows, eyeshadow, blending and lipstick brush.

A wy czym usprawiedliwiacie zakupy?:)

And what is your excuse for shopping?:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You Might Also Like